Реєстрація
1
Зачекайте будь ласка...
Як перевірити товар:
Що потрібно знати кожному українцю , щоб не купити підроблені ліки

Що потрібно знати кожному українцю , щоб не купити підроблені ліки
 

Фармацевтика - одна з найбільш прибуткових галузей виробництва в будь-якій країні світу . Це чудово розуміють і ті , хто заробляє на здоров'я людей , випускаючи відвертий фальсифікат лікарських препаратів. Українському споживачеві варто запам'ятати основні рекомендації , як відрізнити оригінал від підробки при купівлі ліків , повідомляє інформаційно -аналітичний портал Inpress.ua .
В Україні активно обговорюється тема масового фальсифікату лікарських препаратів вітчизняного виробництва. За останніми даними офіційної статистики Держлікслужби , сьогодні спостерігається лише 1 % фальсифікату , за неофіційними даними ця цифра може коливатися в бік збільшення.


Тим не менш, з виявленням фальшивих медпрепаратів активно бореться Держлікслужба та вітчизняні фармацевтичні компанії , які з кожним роком все більше вдосконалять своє виробництво , знижуючи ймовірність фальсифікату , повідомляє прес -служба корпорації Артеріум .
Незважаючи на активну боротьбу всіх учасників фармринку , важливо щоб споживач сам був обізнаний про те , як відрізнити підробку від оригіналу. Адже часто , купуючи ліки , людина навіть не замислюється , що може придбати « не той препарат» . У результаті - витрачені гроші і ніякої ефективності лікування.
Як правило , шахраї підробляють найбільш популярні і дорогі препарати. Причому підробки можуть бути різного рівня. Якщо це «низький » рівень , то візуально або тактильно відрізнити підробку від оригіналу легко. На жаль , зустрічаються підробки так званого «високого» рівня. Тут застосовні спеціальні засоби , яких у простого пацієнта зазвичай немає , тому при купівлі лікарських препаратів необхідно звертати увагу відразу на комплекс факторів.
Як не попастися на фальшиві ліки
• придбайте ліки тільки в ліцензованих аптеках (у кожної аптеки повинна бути діюча ліцензія з номером і періодом дії);
• просите надати сертифікат походження на лікарський засіб , якщо виникли підозри в його походження ;
• візуально перевіряйте цілісність упаковки , рівень її якості , чіткість , акуратність і правопис нанесеною інформації як на пачці , так і на інструкції;
• порівнюйте номер серії на первинній та вторинній упаковці ліків (він повинен збігатися ) ;
• пероральні лікарські засоби перевіряйте на запах , збігається він з попереднім досвідом застосування , якщо такий був ;
• відмовтеся від застосування ЛЗ при першому ж сумніві в його якості.
Що ж робити , якщо покупець таки помітив фальсифікат вже вдома , тим самим , став жертвою недобросовісної аптеки і шахраїв?
«Згідно ст.8 до Закону України « Про захист прав споживачів » покупець має право повернути гроші або обміняти фальшивий препарат на оригінал. Для цього потрібно звернутися в контролюючі органи Держлікслужби або в Український фармацевтичний інститут якості , де проведуть експертизу на даний препарат.
Висновок експертизи дозволить повернути гроші. Важливо не забувати , що при купівлі лікарських препаратів потрібно зберігати чеки.
Також можна звернутися до правоохоронних органів із заявою або ж до виробника ліки , який, у свою чергу , почне своє розслідування за фальшивим препарату » , - коментує директор з виробничих операцій корпорації« Артеріум »Ігор Колодій .
До слова , в Україні в даний час не використовуються небезпечні лікарські препарати , повідомила директор департаменту післяреєстраційного нагляду Державного експертного центру ( ДЕЦ ) МОЗ Олена Матвєєва в ході « круглого столу» в Києві.
Як уже повідомляв Inpress.ua , контроль якості та ціноутворення лікарських препаратів - питання, актуальне сьогодні як ніколи , адже на карту поставлено здоров'я цілої нації. Впровадження системи автоматичного контролю над обігом лікарських препаратів покликане вирішити цю проблему , убивши відразу двох зайців: українці зможуть бути впевнені в якості придбаних ліків і в тому , що ціна на них цілком справедлива .
Державна служба України з лікарських засобів України має намір до 2017 року підключити всі аптеки та лікувальні заклади до автоматизованої системи відстеження обігу лікарських засобів.
Нагадаємо , спеціальним наказом МОЗ зобов'язало лікарняні установи звітувати про використання лікарських препаратів.
Крім того , за даними оновленого реєстру лікарських засобів України , в даний час на полицях аптек України вітчизняних ліків майже втричі менше , ніж іноземних.
Джерело: gigamir.net