Реєстрація
1
Зачекайте будь ласка...
Як перевірити товар:
Держспоживінспекція виявила в торгових мережах контрафакт і небезпечну для життя продукцію


В Україні торгові мережі побутової техніки переповнені контрафактною і небезпечною для життя продукцією. За 9 місяців поточного року споживачі звернулися до Держспоживінспекції більше 600 разів щодо порушень у двох торгових мережах побутової техніки.


«На жаль , наш внутрішній ринок переповнений контрафактною та контрабандною продукцією . А це - не тільки удар по економіці країни , а й досить серйозна перешкода для її розвитку. А деколи це і ризик для життя і здоров'я наших громадян » , - заявив голова Держспоживінспекції Сергій Орєхов.

За його словами , сьогодні можна констатувати систематичні порушення законодавства у сфері захисту прав споживачів та державного ринкового нагляду з боку торговельних мереж . Орєхов зазначив , що обурливим є той факт , що порушення відбуваються в період , коли уряд приймає всілякі заходи щодо зниження тиску на бізнес , зменшення контролюючих органів та їх функцій.

«Саме в той час , коли бізнес має взяти на себе соціальну відповідальність за свої дії , за свою поведінку на ринку цього чомусь не відбувається. Вони користуються своєю безкарністю » , - підкреслив Орєхов.

Глава Держспоживінспекції повідомив , що в Україні показовою є статистика звернення громадян на якість складнопобутової техніки.

« Органами із захисту прав споживачів проведено близько 250 позапланових перевірок. За вказаний період нами перевірено близько 13 000 штук електропобутових товарів , з яких половина забраковано та знято з реалізації , в тому числі і за відсутність супровідних документів, що стосуються якості та безпеки товару , а також за невідповідність нормативним документам » , - заявив Орєхов. - « Ігнорування торговими мережами вимог закону носить масовий характер».

Разом з цим , глава Держспоживінспекції повідомив , що в Україні вже зафіксовані випадки смертей громадян через неякісну побутову техніку. Згідно зі статистикою за 2012 рік , внаслідок займання холодильників дев'ять осіб загинуло , травмовано 12.

Джерело: http://www.objectiv.tv